Vuonna 2022 rippikoulun käyvien talvipäivät

Rippikoulun talvipäivät toteutetaan alueellisesti kevättalven 2022 aikana. Talvipäivien tarkoista ajoista ja paikoista tulee tietoa tälle sivulle lokakuun 2021 loppuun mennessä. Saat tiedon Talvipäivistä myös rippikoulukirjeessä, joka lähetetään tammikuun 2022 aikana.

Talvipäivä on osa rippikoulua, johon jokainen SRK:n rippikoululeirille tuleva osallistuu.

 

TALVIPÄIVÄT (PITOPAIKKA ON TUMMENNETTUNA)

 

ETELÄINEN

19.3.2022 klo 10.00            Espoon ry (Espoon ry, Lohjan ry)

19.3.2022 klo 10.00            Hämeenlinnan ry (Hämeenlinnan ry, Forssa-Loimaan ry, Hyvinkään ry, Lempäälän ry)

19.3.2022 klo 10.00            Porvoon ry (Porvoon ry, Pornaisten ry)

19.3.2022 klo 10.00            Ylöjärven ry (Ylöjärven ry)

26.3.2022 klo 10.00            Helsingin ry (Helsingin ry, Vantaan ry)

26.3.2022 klo 10.00            Outokummun ry (Outokummun ry, Heinäveden ry, Joensuun ry, Liperin ry, Savonlinnan ry)

2.4.2022 klo 10.00              Jyväskylän ry (Jyväskylän ry, Jämsän ry, Mikkelin ry)

2.4.2022 klo 10.00              Lahden Seudun ry (Lahden seudun ry, Kouvolan seudun ry, Lappeenrannan ry, Mäntsälän ry)

2.4.2022 klo 10.00              Nurmijärven ry (Nurmijärven ry, Järvenpää ja ymp. ry)

2.4.2022 klo 10.00              Perhon ry (Perhon ry, Kannonkosken ry, Karstulan ry, Kinnulan ry, Kivijärven ry, Kyyjärven ry, Viitasaaren ry)

2.4.2022 klo 10.00              Porin ry (Porin ry, Kokemäen seudun ry, Merikarvian ry, Rauman ry)

2.4.2022 klo 10.00              Tampereen ry (Tampereen ry, Parkanon ry)

2.4.2022 klo 10.00              Turun ry (Turun ry, Salon Seudun ry)

2.4.2022 klo 10.00              Äänekosken ry (Äänekosken ry, Laukaan ry, Saarijärven ry, Tikkakosken ry, Uuraisten ry)

KESKINEN

19.3.2022 klo 10.00            Haapajärven ry (Haapajärven ry, Pihtiputaan ry, Pyhäjärven ry, Reisjärven ry)

19.3.2022 klo 10.00            Haapaveden ry (Haapaveden ry, Merijärven ry, Oulaisten ry)

19.3.2022 klo 10.00            Seinäjoen ry (Seinäjoen ry, Alavuden ry, Alajärven ry, Kauhava ja  Lapuan ry, Lappajärven ry , Vaasan seudun ry, Vimpelin ry, Ähtäri ja sen ymp. ry)

26.3.2022 klo 10.00            Kajaanin ry (Kajaanin ry, Kestilän ry, Kiuruveden ry, Kärsämäen ry, Pyhännän ry)

26.3.2022 klo 10.00            Kokkolan ry (Kokkolan seudun ry, Halsuan ja ymp. Ry, Kannuksen ry, Raution seudun ry, Toholammen ja Lestijärven ry,  Ullavan ja Kälviän ry)

26.3.2022 klo 10.00            Kuopion ry (Kuopion ja ymp., Hankasalmen ry, Iisalmen ry, Leppävirran ry, Pielaveden ry, Pielisjärven ry, Varkauden ry )

26.3.2022 klo 10.00            Nivalan ry (Nivalan ry, Haikaran ry, Korpirannan ry, Sievin ry, Sievin Asemaseudun ry, Sievin Kiiskilän ry)

26.3.2022 klo 10.00            Raahen ry (Raahen ry,  Pattijoen ry,  Pyhäjoen ry, Saloisten ry, Vihannin ry)

2.4.2022 klo 10.00              Perhon ry (Perhon ry, Kannonkosken ry, Karstulan ry, Kinnulan ry, Kivijärven ry, Kyyjärven ry, Viitasaaren ry)

2.4.2022 klo 10.00              Ylivieska ry (Ylivieskan ry, Alavieskan ry, Kalajoen Mehtäkylän ry , Kalajoen ry)

23.4.2022 klo 10.00            Rantsilan ry (Rantsilan ry, Paavolan ry, Luohuan ry, Pulkkilan ry, Revonlahden ry, Ruukin ry, Siikajoen ry)

POHJOINEN

19.3.2022 klo 10.00            Laitasaaren ry (Laitasaaren ry, Madekosken ry, Muhoksen ry, Pikkaralan ry, Utajärven ry, Vaalan ry)

19.3.2022 klo 10.00            Oulunsalon kk:n ry (Oulunsalon kk:n ry , Hailuodon ry, Kempeleen ry, Oulunsalon Salonpän ry)

19.3.2022 klo 10.00            Tyrnävän ry (Tyrnävän ry , Murron ry)

26.3.2022 klo 10.00            Iin ry (Ii ry, Kuivaniemen ry, Oijärven ry, Yli-Iin ry, Yli-Olhavan ry)

26.3.2022 klo 10.00            Pudasjärven ry (Pudasjärven ry, Ervastin ry, Impiön ry, Kuhan ry, Kuukasjärven ry, Kuusamon ry, Käylän ry, Kuoliovaaran ry, Määttälän ry, Posion ry, Pudasjärven Jongun ry, Ranua ry, Ranuan Petäjäjärven ry, Sarakylän ry, Taivalkosken ry, Taivalkosken Tyräjärven ry, Vasaraperän ry, Vuotungin ry,  Yli-Livon Pärjänsuon ry)

26.3.2022 klo 10.00            Rovaniemen ry (Rovaniemen ry, Ivalonlaakson ry, Kittilän ry, Luoteis-Lapin, Muurolan ry, Rautionsaaren ry, Sodankylän ry), Viirinkylän ry)

26.3.2022 klo 10.00            Tornion ry (Tornion ry, Arpelan ry, Karungin ry, Kemin ry, Keminmaan ry, Tervolan ry)

2.4.2022 klo 10.00              Haukiputaan ry (Haukiputaan ry, Haukiputaan Jokikylän ry, Jakkukylän ry, Kellon ry, Pateniemen ry)

2.4.2022 klo 10.00              Oulun ry (Oulun ry)

9.4.2022 klo 10.00              Limingan ry (Limingan ry, Lumijoen ry)

23.4.2022 klo 10.00            Kiimingin ry (Kiimingin ry, Ylikiimingin ry)

23.4.2022 klo 10.00            Rantsilan ry (Rantsilan ry, Paavolan ry, Luohuan ry, Pulkkilan ry, Revonlahden ry, Ruukin ry, Siikajoen ry)

5.3.2022 klo 11.00              Taalainmaan ry (ruotsalaisille)